کننده ,برجهای ,گردد ,مرطوب ,هوای ,فشار ,گردد برجهای ,cooling tower ,بررسی عملکرد ,پروژه بررسی ,پروژه بررسی عملکرد
پروژه بررسی عملکرد و طراحی برج خنک کننده
دسته: مکانیک و گرایش های مربوطه
فرمت فایل اصلی: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل : 111
دانلود فهرست پروژه قبل از خرید

دراکثر کارخانجات کوچک و بزرگ یکی ازمهمترین و اساسی ترین دستگاهها می توان انواع برجهای خنک کننده را نام برد. برجهایخنک کننده علاوه بر آب به منظور خنک کردن سیالاتی دیگر در صورت لزوم مورد استفادهواقع می شود. با توجه به اینکه برجهای خنک کننده معمولاًً حجیم می باشند و بعلتپاشیدن آب در محیط اطراف خود و خرابی تجهیزات آن را معمولاًٌ در انتهای فرایند نصبمی کنند. اگراز وسایل برجهای خنک کننده صرف نظر نشود برای ساخت برج تکنولوژیبالایی نیاز نیست همانطور که در ایران در حال حاضر ساخت این برجها در حد وسیعی صورتمی گیرد. برجها با توجه به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاص خود دچار مشکلاتی می شوندولی معمولاٌ زمانی لازم است تا این مشکلات برج را از کار بیاندازد طولانی است.،ولی عملاٌ اجتناب ناپذیر است. برج خنک کننده دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیع تماس آب با هواتبخیر آسان می کند و باعث خنک شدن سریع آب می گردد.عمل خنک شدن در اثر از دست دادنگرمای نهان تبخیر انجام می گیرد، در حالی که مقدار کمی آب تبخیر می شود و باعث خنکشدن آب می گردد.باید توجه داشت آب مقداری از گرمای خود را به طریق تشعشع ،هدایتیوجابجایی و بقیه از راه تبخیر از دست می‌دهد.

برجهای خنک کننده خشک DRY – COOLING TOWER:
در مکانهای که آب کافی برای برج خنک کننده مرطوب وجود ندارد ، می بایست از اتلاف بر اثرتبخیرحداکثر جلوگیری بعمل آورد ، از این نوع برج استفاده می شود .دربرجهای خنک کننده خشک ، آب در حال گردش از میان لوله های پره دار عبور کرده بطوریکه هوای سرد از روی آنها عبور می کند .بنابراین حرارت آب در حال گردش از طریق لوله ها خارج شده و جذب هوای سرد می گردد.برجهای خنک کننده خشک می توانند با کشش طبیعی و یا با کشش مکانیکی عمل نمایند .یک افشانک هوا که با بخار کار می کند با خارج کردن هوا و سایر گازهای غیر قابل تراکم به برقراری خلا کمک می کند . برای جلوگیری از نشت هوا به داخل دستگاه پمپ گرادیان اصلی فشار در داخل برج را مثبت نگه می دارد .ممکن است قسمتی ازکار پمپ توسط توربین هیدرولیک بازیابی گردد . این عمل پس از خروج آب از برج در مسیر آب فشانه های جتی انجام می گیرد .

فشار متراکم و درجه حرارتهایی که یک برج خنک کننده خشک بکار می برد بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از برج مرطوب است . برای دستیابی به فشار بیشتر ، مساحت کوچکتری برای فضای بین دو تیغه آخرین مرحله در بوربین با فشار کم ضروری است . در یک برج خنک کننده خشک با کشش طبیعی ، شناوری هوای گرم شده باعث جریان یافتن هوا در سرتاسر سطوح مولد حرارتی می گردد که برای انتقال حرارت آب داغ به جریان هوا ضروری است . همچنین می توان جریان هوا را با ایجاد کشش القائی یک بادبزن افزایش داد . کشش مکانیکی استفاده شده از یک بادبزن ابعاد برج را تقلیل داده ولی باعث اتلاف انرژی بیشتری در دستگاه می گردد .

برجهای خنک کننده خشک-مرطوب WET-DRY COOLING TOWER
با توضیحاتی که در مورد دو نوع برجهای قبلی داده شد مشخص می شود که برجهای مرطوب همیشه مقداری آب بصورت تبخیر ، مکش توسط هوا و نشتی مصرف می کنند .همچنین این برج دچار مشکل پراکندن ذرات آب هست . برجهای خنک کننده خشک مشکلی بر کارکرد نیروگاه بخصوص در موقع گرم شدن هوای محیط تحمیل می کند . در چنین مواردی برای کاهش عوارض حاصل از دو نوع برج ذکر شده از برجهای خنک کنننده خشک-مرطوب استفاده می شود .

منبع اصلی مطلب : فروشگاه اینترنتی دانلودی
برچسب ها : کننده ,برجهای ,گردد ,مرطوب ,هوای ,فشار ,گردد برجهای ,cooling tower ,بررسی عملکرد ,پروژه بررسی ,پروژه بررسی عملکرد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : دانلود پروژه بررسی عملکرد و طراحی برج خنک کننده