انرژی ,استفاده ,احتراق ,توان ,موتور ,محیط ,انرژی هسته‌ای ,احتراق داخلی ,تمام نشدنی ,منابع انرژی ,محیط زیست ,توان انرژی هسته‌ای ,انرژی هسته‌ای
پروژه بررسی کیفیت احتراق سوختهای جایگزین در موتور دیزل
دسته: مکانیک و گرایش های مربوطه
فرمت فایل اصلی: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل : 98
دانلود فهرست پروژه قبل از خرید

امروزه استفاده از نرم افزارهایی که بر اساس کدهای CFD برنامه ریزی شده اند ، بسیار متداول شده است . البته علاوه بر کاهش هزینه های تست و آزمایش ، پیشرفت چشمگیر پردازنده ها موجب افزایش کاربرد این نرم افزارها شده است از جمله موارد کاربرد این نرم افزار ها می توان به پیشبینی عملکرد موتورهای احتراق داخلی اشاره کرد .از آنجا که امروزه از CNG  به عنوان سوخت جایگزین بنزین نام برده می شود و از طرف دیگر طراحی اکثر موتورهای احتراق داخلی بر اساس سوخت بنزین می باشد این موضوع موجب بروز مواردی مانند کاهش توان ، کاهش گشتاور ترمزی و . . . .   می شود . برای جلو گیری از این موارد نیاز به ایجاد تغییراتی در پارامترهای عملکردی موتور می باشد.
در این پروژه هندسه واقعی یک موتور احتراق داخلی بنرین سوز در محیط Gambit  مدلسازی شده است. سپس برای شبیه سازی مراحل 4 گانه عملکرد موتور (720 درجه کارکرد ) هندسه به محیط Fluent  منتقل شده است . برای کنترل شرایط مرزی  به ویژه مرزهای متحرک (سوپاپ ها و پیستون ) از 8 کد که در محیط C++ نوشته شده اند ، استفاده میشود . مدل مورد استفاده برای شبیه سازی احتراق مدل Partially Non –Premixed Combustion   است . مجددا برای کنترل فرایند احتراق یک کد C++  نوشته و به نرم افزار  Fluent  لینک شده است.

گستردگی نیاز انسان به منابع انرژی همواره از مسائل اساسی مهم در زندگی بشر بوده و تلاش برای دستیابی به یک منبع تمام نشدنی انرژی از آرزوهای دیرینه انسان بوده است، از نقوش حک شده بر دیوار غارها می توان دریافت که بشر اولیه تواتشته بود نیروی ماهیچه ای را به عنوان یک منبع انرژی مکانیکی به خوبی شناخته و از آن استفاده کند. ولی از آنجایی که این نیرو بسیار محدود و ضعیف است انسان همواره در تصورات خود نیرویی تمام نشدنی را جستجو می کرد که همواره در هر زمان و مکان در دسترس باشد. این موضوع را می توان در داستان های مختلف که ساخته تخیل و ذهن بشر نخستین بوده، به خوبی دریافت. کم کم با پیشرفت تمدن بشری، چوب و پس از آن ذغال سنگ، نفت و گاز وارد بازار انرژی گردید. اما به دلیل افزایش روزافزون نیاز به انرژی و محدودیت منابع فسیلی از یک سو افزایش آلودگی محیط زیست ناشی از سوزاندن این منابع از سوی دیگر اسبفاده از انرژی های تجدیدپزیر را روز به روز با اهمیت تر و گسترده تر نموده است.

انرژی باد یکی از انواع اصلی انرژی های تجدیدپذیر می باشد که از دیر باز ذهن بشر را به خود معطوف کرده بود به طوری که وی همواره به فکر کاربرد این انرژی در صنعت بوده است. بشر از انرژی باد برای به حرکت درآوردن قایق و کشتی های بادبانی و آسیاب های بادی استفاده می کرده است. در شرایط کنونی نیز با توجه به موارد ذکر شده و توجیه پذیری اقتصادی انرژی باد در مقایسه با سایر منابع انرژی های نو، پرداختن به انرژی باد امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. در کشور ما ایران قابلیت ها و پتانسیل های مناسبی جهت نصب و رها اندازی توربین های برق بادی وجود دارد، که با توجه به توجیه پذیری آن و تحقیقات، مطالعات و سرمایه گذاری که در این زمینه صورت گرفته، توسعه و کاربرد این تکنولوژی چشم آنداز روشنی را فراروی سیاست گذاران بخش انرژی کشور در این زمینه قرار داده است.

انرژی هسته‌ای (به انگلیسی: Nuclear Energy)، انرژی گرمایی آزاد شده حاصل از شکافت اتم اورانیوم است که از آن برای تولید بخار آب و گرداندن توربین‌های تولید برق استفاده می‌شود. اورانیوم معدنی، طی فرآیندی در تأسیسات فرآوری باید به گاز هگزافلوراید یا uf6 تبدیل شود، و سپس با تزریق به شبکه‌ای از سانتریفیوژها غنی شده و سپس قابل استفاده است. البته فقط اورانیم نیست که با آن می توان انرژی هسته‌ای تولید کرد. مثلاَ از پولوتونیم یا دیگر رادیواکتیو ها نیز می توان انرژی هسته‌ای تولید نمود. این انرژی در دسته انرژی‌های نیمه‌پاک و غیرقابل تجدید تقسیم بندی می‌شود. به این دلیل نیمه پاک که زباله ها و پس ماندهای آن هزاران سال در محیط زیست باقی مانده و برای سلامت موجودات زنده بسیار خطرناک هستند. با وجود این پس از مقایسه آماری بین خطرات همه انواع انرژی، انرژی هسته‌ای جزو بهترین گزینه های موجود بشمار می‌آید. لازم به ذکر است انرژی هسته ای به تمامی انرژی های دیگر قابل تبدیل است ولی هیچ انرژی به انرژی هسته ای تبدیل نمی شود.


منبع اصلی مطلب : فروشگاه اینترنتی دانلودی
برچسب ها : انرژی ,استفاده ,احتراق ,توان ,موتور ,محیط ,انرژی هسته‌ای ,احتراق داخلی ,تمام نشدنی ,منابع انرژی ,محیط زیست ,توان انرژی هسته‌ای ,انرژی هسته‌ای
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : دانلود پروژه بررسی کیفیت احتراق سوختهای جایگزین در موتور دیزل